Freezone Survivors Association

Kdo je kdo ve Freezone:
Robin Scott,
Nejlepší tráva v Británii

   

Daily Telegraph, 14. prosince 1996

"Čtyři roky pro pěstitele
'nejlepší britské trávy'"

Muž, který pěstoval jednu z nejkvalitnějších marihuan všech dob v Británii, odmítá obžalobu, protože, jak říká, neuznává kompetenci soudu. Robin Scott, 48, řekl soudci Davidovi Tilehurstovi: "Nemáte žádné morální, etické, duchovní, intelektuální a dokonce zákonné právo odsoudit mě nebo moji ženu. Pokud mě odsoudíte budete zatraceni!"

Scott z Liskeardu v Cornwallu byl odsouzen ke čtyřem letům vězení. Jeho žena Frances, která mu s pěstováním na jejich farmě pomáhala, byla poslána do vězení na 15 měsíců.

Byli odsouzeni u soudu v Truro Crown po jednom z nejzvláštnějších trestních procesů poslední doby.

Porota se dozvěděla o tom, jak se Scott, který chodil do ragbyové školy a do instituce Corpus Christi v Oxfordu, chlubil lidem z protidrogového oddělení policie, kteří odhalili jeho aktivity v prosinci 1995.

"Mluvíte s hvězdou," řekl policistům. "Pěstuji nejlepší marihuanu v této zemi." Při dalším výslechu přiznal, že vydělal 47.000 liber, když prodával unci (28,35 g) za 100 liber a řekl: "Ano, to jsem prodal a jsem na to hrdý."

Nevěřícím policistům řekl, že založil "Lékařskou marihuanovou nadaci", protože chtěl vyrobit "marihuanovou pilulku" jako lék na alkoholizmus.

Detektivové později zjistili, že Scott vytvořil katalog všech svých 845 rostlin, kterému dal název "Kapitánův deník, hvězdný čas leden 1995, planeta Země" - tato kniha obsahovala přesné záznamy o každé rostlině, kterou Scott a jeho žena vypěstovali.

Scott tvrdil, že je potomek Sira Waltera Raleigha, a řekl, že užívání této drogy zlepšilo jeho sexuální život.

Také prohlásil, že je duchovní Scientologické církve a požadoval, aby ho lidé během procesu, trvajícího čtyři a půl týdne, oslovovali "důstojný pane".

Později však vyšlo najevo, že se od něj Scientologická církev distancovala s tím, že byl vyloučen v roce 1983 za to, že "nedodržoval etické zásady tohoto náboženství".

Scott řekl: "Jedním z důvodů, proč se zabývám výzkumem marihuany, je to, že opravdu a upřímně věřím tomu, že marihuana poskytovala nejlepší způsob, jak léčit alkoholismus.

"Věřím, že je to vůle boží, abychom pěstovali tuto zázračnou léčivou rostlinu. Věříme, že je to obrovské privilegium, že se do toho můžeme zapojit. Cítíme jako morální povinnost zpřístupnit marihuanu co největšímu počtu lidí.

"Moje konopí seté je vysoká, elegantní rostlina a podle názoru většiny znalců má naprosto špičkovou kvalitu. Dalo by se říct, že je to šampión mezi marihuanami, na rozdíl od newcastlovského hnědáka.

"Se svoji ženou toho pravděpodobně víme o marihuaně více, než kdokoli jiný v této zemi. Přečetli jsme asi 5 knížek, vykouřili tisíce jointů a mluvili jsme se stovkami lidí, kteří mají co do činění s marihuanou, ať už legálně či nelegálně."

Při vynesení rozsudku soudce řekl, že chápe, že si Scottovi myslí, že je chyba v zákoně, ale zároveň dodal: "V jednu chvíli jste vydělali 35 000 [liber]. Toto byl váš propracovaný a dobře promyšlený plán, jak vypěstovat co možná nejkvalitnější marihuanu."

Na jednom z dřívějších stání byl Scott shledán vinným na základě dvojí obžaloby, která se týkala výroby marihuany v roce 1995. Jeho žena byla uznána vinnou z menšího trestného činu.

Detektivové později popsali Scotta jako "arogantního".

Více informací o Robinu Scottovi získáte na stánce Nahrávka Jona Zegela a Odsouzení p. Scotta za krádež.