Freezone Survivors Association

Historie případu:
Pat

 
Následující zpráva nám byla dodána bývalým členem Freezone:

Pravda o Freezone:

... je taková, že každá osoba, kterou jsem ve Freezone potkal očerňovala Scientologickou církev jako "už neaplikující standardní technologii tím přesným způsobem jaký L. Ron Hubbard zamýšlel".

Každý jednotlivec z Freezone, kterého jsem potkal tvrdil, že on "používá standardní technologii". Každý z těchto jednotlivců, kteří údajně "používali technologii standardně" postávali okolo na slavnostech, poradách a večírcích a vykládali svou vlastní verzi Klíče k životu, OT stupňů, TRek, Etiky a zvládání téměř odhalených zatajení nebo diskutovali o tom, co LRH mínil o jakémkoli z počtu technických námětů.

Pozorně jsem poslouchal a každý z těchto lidí alter-issoval technologii takovým způsobem, aby se shodovala s jeho vlastní agendou.

Nikdo, s kým jsem mluvil během období několika měsíců a mnoha setkáních neměl ani nejmenší ponětí o tom, že by existovalo jakékoli pokrytectví v tom, co se snažili vykládat: "Scientologická církev je ten skutečný squirrel," (sic – tzn. bylo skutečně řečeno - pozn. překladatele) "já ale nejsem a proto budu aplikovat technologii jakýmkoli způsobem, který uznám za vhodný a budu dělat i vlastní výzkum do technologie a zařadím do ní cokoli uznám za vhodné!" Neexistuje o tomto náhodou směrnice? Copak jsme se všichni od začátku nenaučili, že měnit technologii není právě nejchytřejší nápad? Já vím, že pokaždé, když jsem pozměnil technologii, tak se věci skutečně zhoršily a nedosáhl jsem absolutně žádných výsledků.

Nezaujatému pozorovateli, který objektivně hledá alternativu k Scientologické církvi, toto bylo ztělesnění uchvácení a squirrelství, které šlo od špatného k horšímu.

Skutečně jsem chtěl, aby mě auditoval někdo, kdo nikdy nebyl církví vytrénován? Chtěl jsem někoho, kdo používal svůj vlastní výklad toho, jak zvládnout zatajení na večírku? Chtěl jsem někoho, aby mě auditoval na dalších OT stupních po telefonu? Mohl bych důvěřovat, že moje zatajení budou zvládnuta někým, kdo si myslí, že církev špatně aplikuje technologii bezpečnostní kontroly (Sec Check)? Jeden auditor z Freezone mi řekl, že pokud se chcete zbavit svého zatajení tak můžete, ale nemusíte.

Můj Bože! Jak on čistí ready? Dostane vůbec někdy nějaký pohyb tone arm? Je pravda, že jsem nikdy nedosáhl vysoké úrovně tréninku, ale vím, že toto není to, co LRH kdy řekl o tom, jak zvládnout zatajení před anebo po roce 1980.

Vlastním původní sadu technických svazků a tu novou taktéž. Neexistuje tam žádný konflikt v technologii, ale lidé z Freezone chtějí, abyste si mysleli, že existuje. Po mnoha hodinách vyčerpávajícího srovnávání červeného na bílém, původního a nového, nemohu souhlasit s žádným člověkem z Freezone, se kterým jsem se setkal. Tito lidé se chvástají tím, že udělali vlastní výzkum do lidské mysli a lidského ducha a sami vylepšili OT stupně. Nemohu si ani představit, že bych zaplatil někomu, kdo vypadá a smrdí jako vandrák jakoukoli částku peněz a že bych dal mou duchovní svobodu, mé duševní zdraví do rukou někoho, kdo "vylepšil výzkum OT stupňů". Tito lidé mají halucinace; procházejí se okolo a vyhlašují, že ví všechno a vidí všechno, když sami vypadají jako, že si 10 let nevyčistili zuby. Pochybuji o tom, že kdy dosáhli exteriorizace. Proč se tedy všichni nepostavíme do kruhu, nedržíme se za ruce a nepošleme našeho kamaráda na astrocestování? Astrocestování je asi tak efektivní jako cokoli, co jsem viděl propagováno ve Freezone. Všechny tyto věci jsem vyzkoušel před Scientologií, nefungovalo to před dvaceti lety a nefunguje to ani nyní.

Skutečná pravda o Freezone je to, že tito lidé říkají, že oni jsou ti, kteří "skutečně používají technologii standardně". Skutečnost však je, že oni jsou ti, kteří to nedělají. Je velice zvláštní, když je člověk vidí, jak vehementně argumentují o tom, že Scientologická církev je squirrel, a potom se obrátí k hostovi a řeknou mu, aby přišel na nějaký skutečný auditing, který oni sami osobně vynalezli. Ale nedej bože, že byste se jich zeptali na jejich přístup k výzkumu a zda mají nějaký empirický důkaz pro svá tvrzení. Jeden člověk mi řekl, že on je důkaz. Panečku! Vypadal jakože mě praští pokud nebudu souhlasit se vším, co tvrdí. To není moc dobrý příklad jeho vlastní technologie.

Zeptal jsem se ho, na kterou filozofii aplikuje svou novou technologii? V kruhu pěti nebo šesti lidí, nikdo z nás jeho filozofii nerozuměl. Byl v paralelních vesmírech a pokřiveném prostoru. Měl jsem tak trochu pocit, že jsem na slezině fandů Star Treku po požití nějakého špatného LSD.

Nejlepší věc, kterou jsem pro sebe kdy udělal bylo, že jsem si promluvil s přítelem, který mi pomohl dostat mou vlastní etiku zpět do pořádku. Udělali jsme nějaké etické programy na míru, které pasovaly k problémům, které jsem v životě měl. Na těchto jsem pilně pracoval, přesně podle etické knihy. (Použil jsem tu starou knihu, ale poznal jsem, že ta nová a kniha Orientace o životě, jsou o moc lepší.) Brzy jsem byl schopen našetřit trochu peněz a jít zpět do církve a nechat se napravit a jít zpátky do sezení. Dostávání se zpět na linie bylo pro mě extrémně nekonfrontovatelné. Netušil jsem za co mě budou pokládat; OT, který přešel do Freezone. Slyšel jsem horory od Freezone o tom, co církev udělala lidem, kteří jsou ve Freezone; sledovali vás, vyhrožovali vám, zostuzovali vás, atd. Ani jeden člen personálu nebo veřejnosti v církvi nezapříčinil, že bych měl špatný pocit. A jistě mě žádný nesledoval, ale konec konců, já nemám halucinace. Celý personál a veřejnost byli schopni dávat bytí, prostor a bezpečnost, kterou jsem potřeboval, abych se napravil a znovu rozjel. Ve skutečnosti, staří známí a přátelé byli srdeční a vítající i po tom, co slyšeli o mém výletu do Freezone. Můj kamarád mi stále říkal, že to není tak špatné, jak si myslím. To, že jsem si to dělal o hodně těžší v mé představivosti o tom, co by se mi stalo, kdybych někdy znovu vkročil znovu do orgu. Můj kamarád měl pravdu. Jsem zpátky na cestě ke svobodě. A ať už nikdy nejsem stejný.

Moje rada: neváhejte ani setinu vteřiny. Běžte navštívit skutečného scientologa a vykročte správnou cestou. Vůbec to není tak těžké, jak si to představujete. Nikdy toho nebudete litovat.

Pat