Freezone Survivors Association

Kdo je kdo ve Freezone:
Max a Erika Hauri

   
Max a Erika Hauri jsou vůdci Ronova orgu v Bernu, Švýcarsku, a byli klíčovými lidmi v etablování prvního Free zone klubu v Moskvě.

Tvrdí, že jsou scientologové, ale sami připustili, že spolupracují s německou agenturou OPC, která vyšetřuje Scientologii v Německu.

"Ano vskutku, členové Free zone tu a tam pracovali se státními orgány ve sledování Scientologické církve a jejích činů.
 
    (Původní text: "In der Tat arbeiten Mitglieder der Freien Zone verschiedentlich mit staatlichen Organen zusammen, die die Scientology-Kirche beobachten und ihre Umtriebe erforschen."
Vyňato ze stránky Antworten auf (FAQ) na Freie Zone e.V. webové stránce, 6. července 2005.)

"Ve skutečnosti členové Free zone pracují s různými státními institucemi, které podnikají ve špionáži proti Scientologické církvi, aby vyšetřovali její přečiny."
 
    (Výňatek z brožury FREE ZONE SWITZERLAND The Alternative Scientology Movement, od Ron's Org Switzerland)

"OPC* nabírá svoje 'nejdůležitější svědky' proti Scientologické Organizaci z Free zone. Nejenom, že OPC nabírá z Free zone, ale také se snaží své tajné agenty nechat vytrénovat a pečovat o ně členy Free zone; jeden došel až tak daleko, že nabral své hlavní svědky z neblahé Bavorské studie a z Free zone."
 
    (Výňatek z brožury [Renate Hartwig: Ref: directreport Nr.1, 2003])

Další informace:

Tvrdí, že jsou zastánci LRH technologie, ale jejich organizace propaguje "Scientologii" tak, jak byla do značné míry přepsána a upravena Billem Robertsonem.

 

*OPC: z. angl. Office for the Protection of the Constitution = Kancelář pro ochranu ústavy (v Německu) - pozn. překl.